Publikované

OBJEMOVKA. URČITE?

OBĽÚBENÝ VÝRAZ – OBJEMOVKA – ALEBO AKO OSPRAVEDNIŤ NEVHODNÚ STRAVU.

Ty si dáš pizzu? to môžeš? No a? veď som v objeme! Sladkosti? no problem, však cukry potrebujem, veď naberám , som v objeme, mám objemovku.

V komunite fitness nadšencov toto počúvame bežne a spravidla sú v objeme celý život. Poväčšine títo ľudia plus mínus vyzerajú rovnako celý čas a nejaké extra výsledky nevidieť.

Možno pre niekoho objemovka znamená byť veľký obtlstlý a dobre vyzerajúci vo svetri.

V skutočnosti však objemovka znamená obdobie kedy sa dotyčný snaží o maximálny nárast svalovej hmoty v primeranej kvalite. V tomto období prijímaš väčšie množstvo kalorií, spravidla veľké množstvo sacharidov a optimálne množstvo tukov a bielkovín.

Najdôležitejšie je si sledovať zdroje z akej potraviny tie makro-nutrienty pochádzajú a to je kľúčové. Kalórie pochádzajúce z pizze, hamburgerov, koláčov a sladkostí nie sú objemovka. Je to shit! A na ovocie treba dávať tiež pozor, ovocie v objemovke je povolené, ale príliš veľa ovocia znamená ukladanie tuku kvoli fruktóze, ktorá pre bodybuilding nieje veľmi žiadaná.

Každé takéto jedenie neznamená pre vás žiadny prínos. To majte na pamäti. Preto jedenie vyslovene nevhodných potravín viac ako 2x do týždňa aj v objemovke zničí vašu formu.

Raz do týždňa si v objemovej príprave vyhodiť z kopýtka a zájsť na dobrú pizzu či hamburger sa dá tolerovať a vašu formu to nijak nerozladí, ale mat na tanieri štrúdľu, vyprážaný syr a rezne pomaly každý druhý deň ,, však lebo som v objeme ” je úplná hlúposť a klamanie samého seba.

Svaly na svoj objem a nárast potrebujú kalórie z kvalitných zdrojov – tj. vysoký podiel komplexných sacharidov, kvalitné tuky a kvalitné bielkoviny.

V objemovke jedzte veľa a kvalitne, ale majte to pod kontrolou, nikto predsa nechce byť veľký s pneumatikou na bruchu 🙂