Biografia

 Lukáš Havlík sa narodil v Januári 1985 a pochádza z Bratislavy. V jeho športových začiatkoch sa roky venoval futbalu, postupne sa však zamiloval do činiek a jeho láskou sa stala kulturistika & fitness. Za tie roky prešiel veľkou zmenou svojej postavy a od roku 2006 sa stará o svojich klientov.

Kultúru tela začal spoznávať od svojich 16-tich rokov, ale k pravidelnému tréningu sa dostal až po ukončení strednej školy keď dovŕšil 18,5 roka. Pri výške 190 cm vážil vtedy iba štíhlych 65 kg. Táto obrovská disproporcia medzi výškou a hmotnosťou bola jeho prvotnou motiváciou začať cvičiť. Jeho cieľom bolo priblížiť sa výzorovo ľuďom, ktorí sa svojou postavou prezentovali v športových médiách.

Postupom času naberal skúsenosti, zlepšoval sa, a napriek tomu, že bol ešte ďaleko od svojho cieľa, začal sa stávať inšpiráciou pre ľudí a to ho poháňalo ďalej.

Ďalšou latkou bolo pre neho vyskúšať si súťažné pódia čo sa mu aj podarilo a štartoval na domácej súťaži Tatranský pohár a na dvoch medzinárodných súťažiach Mozoláni Classic II a Grand Prix Pepa Opava v kategóriach nad 95 kg v športovej kulturistike.

Po súťažnom období od konca roku 2014 sa venoval naturálnej kulturistike iba sám pre svoje potešenie, zdravie a kondíciu čo mu umožňovalo byť vo forme počas celého roka. V roku 2022 bol pre neho znova prelomový rok keďže si opäť povedal, že zúročí ďalšie množstvá informácií ktoré odstupom času získal a dá sa opäť na súťažnú dráhu, ale tentokrát v pre neho novej kategórií Classis Physique v divízií NPC.

Kategória Classic Physique predstavuje symetriu a proporčnosť celej postavy s nádychom 80tych rokov z čias Franka Zanneho. Táto kategória je pre Lukáša ako stvorená.

Rok 2022 pre Lukáša znamenal NPC súťaže EVLS Prague a EUROPEAN CHAMPIONCHIPS Alicante.

V súčasnosti trénuje na plný úväzok množstvo klientov a má za sebou stovky spokojných klientov.

Jeho cieľom je poskytovať kvalitné informácie z oblasti fitness tréningu a výživy, poskytovať kvalitné služby, a tým docieliť spokojnosť klientov a aby sa stále viac a viac ľudí staralo o svoje telo a svoje zdravie.