References

One of many clients

František Vojčík

Lukáša som prvý raz objavil náhodou na webe, kde ponúkal svoje služby. Zavolal som mu a prišiel na prvý tréning. Vtedy som vážil 108 kg a potreboval som schudnúť a dostať sa do formy. Lukáš mi urobil jedálniček a začal som trénovať pod jeho vedením. Odvtedy už ubehlo 10 mesiacov a ja musím povedať, že tých 10 mesiacov cvičenia pod jeho dozorom stálo za to. Teraz vážim 96 kg a na každý tréning s ním sa teším, už to nie je len o zhadzovaní kíl ale aj o pravidelnom cvičení a dobrom pocite. Lukáš ďakujem Ti za tvoju trpezlivosť  a tvoj motivačný prístup!

Jana Dzúriková

“What did I like most? You could ALWAYS kick me, motivate me and the trainings were always different, interesting, of course, even challenging, but it was always worth it. Perhaps the most important thing is that you taught me to eat. I had a problem eating healthy and I don't even talk about regularity. The result in the form of changing the wardrobe due to the fact that I needed two ready-made sizes smaller things will not be discussed further. And exercise is not just about 'knocking' off, I am currently practicing because I have become accustomed to regular exercise, I feel better, and it also affects other areas of my life. ”
Michal Hrivňák (brankár FC Spartak Trnava)

“The basis for success is not only good training and endurance, but also proper eating. I dealt with the food plan with Lukáš and I must say that I am very satisfied. ”
Viera Heizerová

“Reason of my decision to exercise - the L1 disc health problem. After three months of troubles in rehabilitation and exercise at home, I decided to entrust the coach Lukáš. I was all fat, without muscle and back support. The results showed slowly, the difference in size (from 42 to 36), great. If you are thinking about exercising in the fitness center, be sure to contact your trainer. Also, in case of health problems, listen to the professional advice of the trainer and the exercise will not be stressful, but relax, rest, happiness,… The result was amazing, 11 kg, that forced other people around me to think about themselves.
Transformation

Jozef Biž

I tried to run, exercise and so on to lose weight and never work very much. My weight was 94.6 pounds. After two weeks of training with Lukáš I got on the scale and there was 91.7 !!! Three kilos in two weeks just eating what Lukas recommended and exercise three times a week !!! That’s awesome. Anyone who wants to do something about their body, I RECOMMEND! I look forward to further trainings. ”

 

Denisa Bombošová

Thanks to Luky, I finally understood that you would only make a good figure by honest exercise and reasonable eating. For years I searched for all kinds of arches, miracle tablets, and diets until I finally found the courage and put myself in the hands of an expert. I lost 8 pounds, I feel great and I really enjoy exercising.

Jaroslav Horváth

I started working out with Luke after the recommendation of my wife, who appreciated the trainings very much and managed to drop extra kilos after giving birth. We decided to train with my colleague Juraj, who also needed to lose the weight we gained in a fast and unhealthy way of life. Sedentary occupation, irregular diet, business trips. Luke has set up trainings and meals so that we can combine it with work and family. The result? I lost 22 kg, Juraj lost 20 kg in about 2.5 months. Unbelievable!

Richard Birošík

Vždy som mal sen ako viacero chlapov byť svalnatý a mať pekné telo. Nakoľko pri mojom sedavom zamestnaní a zlej životospráve som naberal kilá navyše. Začal som chodiť do fitka no nevedel som správne cvičiť, tak som oslovil Lukáša. Presne pochopil aké sú moje požiadavky 🙂 Podarilo sa mi schudnúť a vyformovať a cítim sa výborne. a samozrejme stále pokračujeme v tréningoch. Prikladám fotku mojej doterajšej premeny.

Kristína Paulová

What helped me the most and what I needed was setting up the mode and training. Luke taught me a lot of new exercises and he was especially interested in me. I am very satisfied. Well thank you.

Veronika Mezey

Dlho som chcela začať trénovať, no ako väčšina z nás vždy boli rôzne výhovorky ( dieťa, práca, od pondelka… 🙂 ). Keď som mala prvá tréning s Lukášom, odišla som nadšená, nakoľko má individuálny prístup ku klientom, čo v tejto oblasti nieje samozrejmosť. Dala som si u Lukáša vypracovať aj jedálniček, 6 týždňov moje telo nechcelo nič robiť, bola som mierne zúfalá. Aj keď som sa po každom jedinom tréningu cítila stále lepšie, kilá nechceli púšťať. Lukáš ma podporil, že len treba vydržať a mal pravdu. Zrazu to išlo samé a začala som vidieť výsledky. Ešte je predo mnou dlhá cesta, no pod Lukášovým vedením viem ,že to dám 🙂 Momentálne si neviem predstaviť byť bez cvičenia, či už po fyzickej no aj psychickej stránke, je to súčasť môjho života, ostatné boli iba výhovorky.